עשר כלים חשובים כדי להצליח להתמיד בלימודי הרבנות

אז אספנו בשבילך עשרה דרכים שיעזרו לך להתמיד, וכמובן איך זה מתקשר למה שעשינו בשבילך במכון ללימודי הרבנות ומבחני הרבנות! 

1. הגדר יעדים ברורים בלימודי הרבנות

הגדר את היעדים שלך ופרק אותם לאבני דרך קטנות יותר וניתנות להשגה. זה ייתן לך תחושת כיוון ומטרה- במכון יגדיל תורה  כחלק מתוכנית הלמידה ללימודי הרבנות- ישנה טבלה מסודרת ליעדים שבועיים ובאתר ממש ליעדים יומיים כדי שתוכל לדעת את קצב ההתקדמות שלך ותוכל להתמיד בעזרת ה’! 

2.הישארו חיוביים "לימודי הרבנות זה בשבילי"!

 שמרו על חשיבה חיובית והאמינו ביכולות שלכם. חשיבה חיובית יכולה לתדלק את המוטיבציה שלך ולעזור לך להתגבר על מכשולים, ליווי של רב במהלך לימודי רבנות נותנת משוב חיובי וחיזוק חיובי גם בעתות משבר, הדרך להצלחה במבחן היא ארוכה וקורים במשברים במהלך הדרך במכון ישנה תמיכה גם לפן המנטלי.

3.מצא השראה סביבה נכונה להצלחה בלימודי הרבנות

הקף את עצמך באנשים חיוביים ומעוררי השראה שהשיגו מטרות דומות. הסיפורים והעצות שלהם יכולים להניע אותך להמשיך. בלימודי הרבנות במכון ישנה אפשרות לחברותא מאחר שבמכון ישנם מעל 1800 לומדים, לרוב מוצאים חברותא, אך מלבד זאת אנחנו מפרסמים סיפורי הצלחה של לומדים שלנו שכבר הצליחו בלימודי הרבנות ובמבחני הרבנות מה שנוסך תקווה בלומדים האחרים.

4.חגגו ניצחונות קטנים בדרך למבחן ברבנות

הכירו וחגגו את ההישגים שלכם, לא משנה כמה קטנים הם עשויים להיראות. זה יחזק את הביטחון העצמי שלך ויחזק את ההתמדה שלך. אנחנו ממליצים שבסיום חודש בשבוע חזרות יש תרגול מבחן – הצלחת וקיבלת משוב חיובי – תעשה סעודת הודיה קטנה על ההצלחה שלך ככה הגוף שלך ידע ששווה שירתם גם כן למאמץ שלך ליעד בהתמדה להצלחה בלימודי הרבנות ובמבחני הרבנות בעזרת השם! 

5.פיתחו חוסן מתמיד בלמידה

הבינו שכישלונות הם חלק מהמסע. למד מהם, הסתגלו והמשיכו להתקדם. במכון יש משוב לאחר תרגול של מבחני הרבנות וממילא תוכל לקבל הדרכה ותובנות לדרך הלמידה שלך והכתיבה שלך של התשובות במהלך הלמידה שלך בלימודי הרבנות.

6. למידה לרבנות עם הפסקות

חשוב לעשות הפסקות ולהטעין כשצריך. התרחקות ממצב מאתגר יכול לעזור לך לקבל פרספקטיבה ולחזור עם אנרגיה מחודשת. תוכנית מסודרת שיש בה שבוע של חזרות והפוגה תורמת לחזרה למצב אנרגטי עם ציפייה להמשיך בשבוע ההתקדמות של לימודי הרבנות.

7.תמיכה במהלך הלימוד ללימודי הרבנות

אל תפחדו לבקש עזרה כשהדברים מתקשים. פנה לחברים, בני משפחה או מדריכים שיכולים להציע עצות, הכוונה, או פשוט להעניק אוזן קשבת. במכון יש רב מלווה שגם עוזר בתמיכה בעת הרגשה שזה גדול עלי לומדים רבים בעת משבר יודעים שיש להם לאן לפנות לרב לא רק בשביל לדעת איך להצליח במבחני הרבנות, אלא גם כדי להצליח להמשיך להתמיד ולהצליח בלימודי הרבנות.  

8. לימודי רבנות בגוף בריא

תעדוף פעילויות טיפול עצמי כגון פעילות גופנית, אכילה בריאה ושינה מספקת. טיפול ברווחה הפיזית והנפשית שלך יעזור לך להישאר ממוקד וגמיש נפש בריאה בגוף בריא, הטיפול בגוף הוא קריטי בעבודת ה’, וגם בלימודי הרבנות, הריכוז וההצלחה תלויה בזה.

9. הישאר מאורגן וסביבה מאורגנת במהלך הלימוד ללימודי הרבנות

פתח מערכת כדי להישאר מאורגן ולנהל את הזמן שלך ביעילות. זה יעזור לך להישאר על המסלול ולמנוע תחושת המום.- נסה לקבוע זמן קבוע ביום בו תלמד את הלימוד היומי שלך! לא סתם יש לנו חובה הלכתית לקבוע עיתים לתורה, קביעת זמן קבוע מאפשר למח לעשות את המעבר הנכון לקליטה ואסיפת החומר בצורה איכותית ונכונה בהתכוננות למבחני הרבנות. בנוסף סביבת למידה מסודרת תעזור לך לרצות לחזור אליה ולהתמיד ולזכור את החומר.

10.אמץ את הכישלון כהזדמנות לימודית

כשאתה רואה שאתה לא מצליח בהבנה – במקום לראות את הכישלון ככישלון, ראה בו הזדמנות לצמיחה ולמידה לחידוד , בדרך כלל הסוגיות הקשות ביותר בלימודי הרבנות- הם גם הסוגיות שיותר קל גם אח”כ לזכור אותם לאורך זמן.

לומדי רבנות והלכה יקרים! זכרו, התמדה היא הלך רוח ובחירה. הישארו נחושים, המשיכו ללמוד, והאמינו בעצמכם.

יש לך את זה!

נכתב באהבה על ידי צוות מכון יגדיל תורה

לימודי רבנות והלכה ב25 דקות ביום

רוצה לטעום את התכנית?

שיעור ראשון מתנה - פשוט לנסות!

Shopping Cart

מתלבט מה מתאים לך ללמוד?
שיחת ייעוץ ללא עלות!

אתה הולך לפספס את
הזדמנות חייך להפוך לרב?

פשוט תנסה שיעור מתנה!